Tutvustus

Iga lugu tuleb edasi jutustada, et see elus püsiks. Üks lugu jutustab Läänemaa ärkamisest. Hiiumaal on terve hulk selle loo „maamärke” ehk vanu palvelaid.

Neljapäeval, 7. juunil algab eelfestival kirikuloolase Toivo Pilli juhitava õppekäiguga. Koostöös Seminariga toimuvad jumalateenistus ja reedel piiblitund. Lisaks Joosep Tammole ja Meego Remmelile kuuleme tunnistusi, laulame ja palvetame koos. Kolm valikekskursiooni kohalike hiidlaste juhtimisel viivad usulise looga seotud paikadesse.

Suvefestivali põhisündmused toimuvad Kärdla Põhikoolis (Uus 4). Jutlustavad Kaarel Väljamäe, Toivo Pilli, Gunnar Kotiesen ja Erki Tamm. Koguduste lugu rullub lahti läbi isiklike lugude ja muusikavaliku. Kavas on palju head muusikat: Reinaru vennad, Daniel Levi, Erkki-­Sven Tüür ja Mart Metsala, ansambel NB, jazztrio Talts-­Veevo­-Krementski jt. Lastele on eriprog­ramm, mis laupäeval liitub linna lastefestivaliga.

Reede­, 8. juuni õhtul alustame ühise jumalateenistusega. Hiljem toimub Reinaru vendade kontsert.

Laupäeval, 9. juunil raamivad päeva teenistused: hommikuse juhatavad sisse mõtisklused minevikust, õhtusele eelneb näidend „Ümber risti retk”. Keskpäeva „Kaasamõtlemisfestivalil” arutletakse ühiskonna ja kogukonna teemadel. Joonas Hellerma juhtimisel mõtlevad kaasa tuntud inimesed Hiiumaalt ja mandrilt: Valeri Gramakovski, Erkki­-Sven Tüür, Juko-­Mart Kõlar, Tõnu Lehtsaar, Raul Rosenvald jt. Jutuvestmised on põimitud muusikaliste hetkedega vaimulikust ärkamisajast tänapäevani. Näha saab nukuteater Talleke etendust „Noa laev”. Õhtul on ühine osadusaeg palvelas.

Pühapäev, 10. juuni algab palvusega. Jumalateenistusel tähistame Kärdla baptistikoguduse 134. aastapäeva koos armastussöömaajaga. Pealelõu­nal ootab Seminar kõiki oma sõpru piknikule. Lõ­pe­­tuseks veel õhtukontsert palvelas.

Avatud on festivalikohvik. Laupäeva lõuna kohvikus „Viiger” (6€, regist­reerimine 1. juuniks).

Ööbimiskohti Kärdla Põhikooli klassides jätkub kõigile (3€ öö inimese kohta, eelregistreerimine). Mugavamad ööbimispaigad leiad kas siinselt kodulehelt või Hiiumaa turismiportaalist. Kiirusta! Eelfesti­valile tulijatele on broneeritud kämpingukohad Kärdla külje all Katri külalistemajas. Soovides seal ööbida, tuleb ise kokku leppida telefonil +372 5648 2869 või e-kirjaga aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., kasutades märgusõna "Meie lugu".

Hiiumaal on suurepärane olla koos perega. Tule meiega koos ühist lugu kuulama ja jutustama!